Inwestycje nad morzem

Inwestycje nad morzem: wielu ludziom wydaje się, że inwestowanie w nieruchomości nad morzem to kopalnia złota, która niewątpliwie przyniesie właścicielowi znaczne dochody. Ale czy tak jest? Nabycie mieszkań nad morzem jest tak opłacalną inwestycją finansów, że nie budzi to wątpliwości nawet wśród najbardziej pragmatycznych inwestorów. Taki zakup obiecuje wiele korzyści przede wszystkim brak konieczności szukania hotelu przy planowaniu wakacji na plaży. Również inwestycje nad morzem są dochodowym aktywem finansowym i mogą stać się źródłem stabilnego dochodu pasywnego.

Inwestycje nad morzem: jakie są korzyści?

Inwestycje nad morzem
Inwestycje nad morzem

Ostatnie lata pokazały nam bardzo wyraźnie, że wysokiej jakości inwestycje nad morzem https://marina-developer.pl/nowe-mieszkania-i-apartamenty-nad-morzem/ są kluczem do pomyślnej przyszłości. Wahania kursów walut zniechęcały do chęci chowania pieniędzy pod materac. Oczywiście każdy zarządza funduszami na swój sposób, ale jak pokazuje praktyka, najlepszą inwestycją są zdecydowanie nieruchomości nad morzem Tylko dlatego, że wybrzeże Morza Bałtyckiego zawsze będzie przyciągać turystów i oczywiście obiekt nie będzie stać bezczynnie. A jeśli biznes można również połączyć z własnymi wakacjami, wtedy widzisz, że, to świetna oferta.

Inwestycje nad morzem dają możliwość:

 • Mieszkać w czystej strefie ekologicznej o łagodnym klimacie, oddychać morskim powietrzem, które jest dobre dla zdrowia, czerpać estetyczną przyjemność z obserwacji krajobrazów. Pod Twoim domem nie będzie hałaśliwej autostrady, a na plażę dostaniesz się w kilka minut.
 • Wynajmij nieruchomość turystom i zarabiaj. Domy nad morzem są popularne wśród turystów. Roczny zysk może osiągnąć 7% rocznie. Natomiast amortyzacja inwestycji do 10% w skali roku. Takie obiekty są zarządzane przez doświadczonych operatorów, dlatego można bezpiecznie inwestować.
 • Z czasem można odsprzedać nieruchomość w lepszej cenie. Jeśli ceny na rynku wzrosną, to sprzedając mieszkania, będzie można nie tylko uzyskać zwrot zainwestowanych pieniędzy, ale także dobrze zarobić.

Zalety inwestycji nad morzem

Na początek zastanówmy się, co otrzymasz, jeśli zainwestujesz w nieruchomości nadmorskie. Wśród zalet są:

 • Dochód pasywny z wynajmu mieszkania zarówno w sezonie letnim, jak i w innych porach roku.
 • Szeroka gama opcji inwestycyjnych.
 • Kupno mieszkania może uchronić Twoje pieniądze przed możliwą inflacją.
 • Relatywnie niski koszt inwestycji w porównaniu z innymi miastami w kraju.
 • Wysoka płynność.
 • Wartość nieruchomości nad morzem https://marina-developer.pl/nowe-mieszkania-i-apartamenty-dziwnow/ nie maleje i w każdej chwili można ją sprzedać po cenie zbliżonej do rynkowej lub zarobić na różnicy między ceną kupna i sprzedaży.

Dlaczego ważne przemyślenie inwestycji nad morzem?

nieruchomość komercyjna na sprzedaż Poznań
nieruchomość komercyjna na sprzedaż Poznań

Ważne jest dobre wykończenie budynku, to pozwoli nie wydawać dużo pieniędzy na remonty, a przemyślany układ lokalu daje możliwość, wygospodarowania pokoi na wynajem dla turystów. Lub kupienie kilku apartamentów i wyposażenie mini-hotelu. Dziś jest to dość powszechna praktyka, która usprawiedliwia się dobrym i stabilnym dochodem.

Zasadniczo istnieją trzy opcje.

   • Pierwszym jest wynajęcie mieszkania na własny rachunek, co, jak rozumiesz, nie jest odpowiednie dla wszystkich. Na przykład, jeśli mieszkasz w innym regionie, nie jest łatwo śledzić stan swojego domu. Jeśli jednak jesteś mieszkańcem regionu, to dlaczego nie?
   • Drugą opcją jest współpraca z firmą zarządzającą stworzoną specjalnie dla mieszkańców osiedla, która wykorzysta Twoją nieruchomość efektywnie, tak abyś uzyskał stabilny dochód. Na wybrzeżu możesz spędzić co najmniej pół roku, a w pozostałej części możesz zarobić na swojej inwestycji.
   • Jest jednak jeszcze trzecia opcja: kupno nieruchomości nad morzem z perspektywą opłacalnej odsprzedaży. Jest to również bardzo powszechny sposób na osiągnięcie zysku w dzisiejszych czasach. Jest to całkiem opłacalne: na przykład w ciągu roku koszt mieszkania może wzrosnąć o 40% lub więcej.

Jednak, jak już wspomniano, piękno nadmorskich nieruchomości polega na tym, że i tak będą płynne bez względu na to, jak zamierzasz z nich korzystać.

Niedrogie i opłacalne inwestycje w hotelowych apartamentach nad morzem

   • Bezpieczna inwestycja – inwestycje w nieruchomości mieszkalne (hotele, kompleksy hotelowe) są ogólnie uważane za mniej ryzykowne i bezpieczniejsze niż inne inwestycje generujące dochód.
   • Dla własnych potrzeb – poza uzyskiwaniem dochodu z wynajmu, można również korzystać z nadmorskiej nieruchomości z rodziną jedną podczas wakacji, weekendów itd.
   • Sprawdzona strategia – realizowane są projekty o imponującej infrastrukturze, unikalnej dla regionu.

To naprawdę brzmi porządnie, gdy mówisz znajomym, że jesteś właścicielem luksusowego hotelu nad Bałtykiem. A kiedy pojawiasz się we własnym mieszkaniu na wybrzeżu, obsługa komunikuje się z Tobą jak z właścicielem tego całego miejsca. Ale nawet tych wrażeń nie da się porównać z tym, kiedy zysk z wynajmu pokoi codziennie wpływa na Twoje konto bankowe. A ty w tym czasie robisz inny interes lub po prostu odpoczywasz. Inwestycje nad morzem https://www.wjejstylu.com.pl/inwestycje-nad-morzem/ są dziś jedną z najbardziej obiecujących opcji. I nie jest to zaskakujące, ponieważ Bałtyk zawsze był popularnym miejscem całorocznego wypoczynku. Do tej pory nieruchomości nadmorskie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców nie tylko Polski. Pandemia, samoizolacja, zamknięte granice zwiększyły napływ turystów w region, gdzie można wygodnie przeczekać – koronakryzys.

Marina deweloper
ul. Przestrzenna 11
70-800 Szczecin
609 11 30 55
www.marina-developer.pl
Nieruchomości Sardynia
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+48 517 417 659
www.sardynianieruchomosci.pl
InHouse Nieruchomości Szczecin
ul. Błogosławionego Wincentego Kadłubka 39/2
71-524 Szczecin
787 560 993
www.inhouse.szczecin.pl
Nieruchomości Sytek
ul. Wielka 21
61-755 Poznań
516 020 806
www.nieruchomosci.sytek.pl