Bariera mikrofalowa na lotnisko

Bariera mikrofalowa na lotnisko – bezpieczeństwo w miejscach publicznych to bardzo istotna kwestia, którą biorą pod uwagę organizatorzy danej przestrzeni. Z pewnością godne uwagi są bariery mikrofalowe, które zyskały ogromną popularność w krótkim czasie. Zawdzięczają to ponadprzeciętnej funkcjonalności i szerokim zastosowaniem. Czym dokładnie jest bariera mikrofalowa?

Co powinniśmy wiedzieć na temat budowy tego typu sprzętu? W jakich lokalizacjach mogą być wykorzystywane zaawansowane bariery mikrofalowe? Jakie zalety takiego rozwiązania warto wyróżnić? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Co to jest bariera mikrofalowa?

Bariera mikrofalowa to pewny rodzaj systemu ochrony perymetrycznej, który charakteryzuje się tym, że tworzy specjalną wiązkę elektromagnetyczną. W tym celu wykorzystywane są mikrofale o wysokich częstotliwościach, które to przesyłane są pomiędzy odbiornikiem i nadajnikiem- dlatego też ważne jest ich prawidłowe ustawienie, aby zmaksymalizować poziom bezpieczeństwa. Tego typu rozwiązanie jest o tyle satysfakcjonujące, że pole detekcji jest zupełnie niewidoczne dla intruzów, dlatego w przypadku złamania zakazu i uruchomienia się alarmu może to być po prostu skuteczny straszak. Jeśli chcielibyśmy zaprogramować poszczególne sygnały i móc je analizować, wówczas należy skorzystać z techniki cyfrowego przetwarzania danych. Wydaje Ci się, że instalacja lub kalibracja jest czymś niezwykle problematycznym? Nic bardziej mylnego, otóż z takimi czynnościami powinny poradzić sobie osoby, które nie są szczególnie zaznajomione z elektroniką czy informatyką. Tego typu systemy zabezpieczeń działają w różnych warunkach środowiskowych, a nie tylko na lotnisku, co z pewnością jest godne uwagi.

Szczegółowe informacje na temat budowy barier mikrofalowych

Nie da się ukryć, że zupełnie inne potrzeby będzie miał klient indywidualny, a jeszcze inne wojsko, które stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo całej jednostki. Dlatego też budowa barier mikrofalowych jest dość zaawansowana, aby spełnić oczekiwania wszystkich osób. Warto rozpocząć od tego, że jest to sprzęt inteligentny, bowiem może porównywać sygnał i wysnuwać odpowiednie wnioski. Eksperci zalecają, że jeśli zależy nam na tym, by wykryć wszystkich intruzów, warto zdecydować się na paraboliczne anteny z liniową polaryzacją – anteny planarne z polaryzacją kołową nie są pożądane. Dlaczego? Otóż omawiane rozwiązanie wyróżnia się tym, że gwarantuje zdecydowanie czystszy sygnał, przez co wszelkie diagnozy będą trafniejsze. Dodatkowo zmieniając położenie promiennika o 90 stopni możliwe jest zmniejszenie zakłóceń. 

W jakich lokalizacjach mogą być wykorzystywane zaawansowane bariery mikrofalowe?

Bariery mikrofalowe bardzo często stosowane są na lotniskach, gdzie doskonale zdają swój egzamin. Pomimo tego, że są tam bardzo skuteczne, to jednak sprawdzą się także w wielu innych lokalizacjach, o których z pewnością warto wspomnieć. Urządzenia wybierane są zarówno przez osoby indywidualne, jak i klientów biznesowych. Nowoczesne bariery mikrofalowe są odporne na wszelkie próby manipulacji, dlatego też przeciętny Kowalski z pewnością nie będzie w stanie przechytrzyć tego zaawansowanego urządzenia. Bariery mikrofalowe stosowane są do ochrony miejsc prywatnych. Wśród nich wyróżnić możemy balkony, ogrody, tarasy. Ze względu na to, że niektóre wersje są w stanie osiągnąć zasięg oscylujący w granicach 120 metrów, sprawdzą się także w zakładach karnych czy w elektrowniach, gdzie maksymalizacja bezpieczeństwa to podstawa. Sprzęt coraz częściej znajduje się w centrach handlowych i w niektórych fabrykach. Z tej technologii regularnie korzysta wojsko, jednocześnie jest to skuteczna forma ochrona takich obiektów, jak chociażby rusztowań, korytarzy czy też tuneli.

Zobacz również:

Zalety barier mikrofalowych na lotnisko

Bariera mikrofalowa na lotnisko
Bariera mikrofalowa na lotnisko

Bariera mikrofalowa jest powszechnie stosowana ze względu na mnogość zalet, o których warto wspominać. Przede wszystkim mamy do czynienia z wysokim poziomem ochrony, dzięki czemu mamy pewność, że osoba niepowołana nie dostanie się w dane miejsce. Dodatkowo sprzęt wyróżnia się spośród pozostałych dość łatwą obsługą, bowiem z podstawowymi czynnościami konfiguracyjnymi mogą poradzić sobie osoby o przeciętnej wiedzy z zakresu elektroniki. Konserwacja może odbywać się w sposób zdalny, co z pewnością jest godne uwagi. Sprzęt posiada osiem niezależnych od siebie kanałów. Dzięki temu strefa detekcji bariery mikrofalowej chroniona jest przed innymi, które działają na tych samych częstotliwościach i znajdują się w naszej okolicy. Nie zagłębiając się w szczegóły- nie zakłócają się wzajemnie, co z pewnością jest satysfakcjonujące. Kolejną zaletą jest możliwość kontroli barier mikrofalowych za pośrednictwem smartfonów z systemem Android bądź za pomocą komputera. Czujka zewnętrzna posiada dodatkowo możliwość ustawienia czułości działania. Jeśli odpowiednio przemyślimy temat, wówczas prawdopodobieństwo występowania fałszywych alarmów znacznie się zmniejsza.