Jaki namiot na komunię?

Jaki namiot na komunię? Namioty bankietowe wynajem to usługa ciesząca się stale rosnącą popularnością. Fakt ten nie powinien raczej nikogo dziwić, gdyż dzięki namiotom bankietowym może odbyć się wiele przyjęć. Bardzo popularne są wesela w namiocie, ale można w nich zorganizować także komunie. Wiele osób zastanawia się jednak nad plusami i minusami takiego rozwiązania. Niemniej jednak, jeżeli zdecydujemy się wynająć namiot na komunię, należy odpowiednio go przygotować. Namioty na komunie wynajem to usługa, którą oferują przede wszystkim duże miasta. Tego również należy być świadomym. 

Jakie są plusy przyjęcia komunijnego w namiocie?

Jak już zaznaczono na wstępie, coraz więcej osób decyduje się na przyjęcia komunijne w namiocie. Nie oznacza to jednak, że takie rozwiązanie posiada wyłącznie same plusy. Warto liczyć się z tym, że hale namiotowe wynajem to usługa, z którą wiążą się także pewne wady. Na szczęście ich lista nie jest zbyt długa. Przede wszystkim, należy mieć świadomość tego, że pogoda może pokrzyżować nam plany. Z reguły jednak komunie odbywają się wiosną, dlatego prawdopodobieństwo gwałtownych zjawisk atmosferycznych uniemożliwiających przyjęcie w namiocie jest bardzo niewielkie. Niemniej jednak, istnieje i należy się z tym liczyć. Ponadto, przyjęcie komunijne w namiocie pociąga za sobą większe koszty niż organizacja biesiady w domu. Niestety, jeśli mieszkamy w bloku lub planujemy zaprosić dużą liczbę gości, przyjęcie w domu może okazać się niemożliwe. Wówczas namiot wydaje się być faktycznie jedną z lepszych opcji. Organizując przyjęcie w namiocie nie musimy również przeprowadzać gruntownych porządków w domu, zarówno przed jak i po imprezie. To doskonała wiadomość dla osób, które za sprzątaniem raczej nie przepadają. Nie ulega wątpliwości, że dzięki przyjęciom w namiocie możliwe będzie również spełnienie marzenia o oryginalnej imprezie. Trzeba bowiem przyznać, że zorganizowanie przyjęcia w namiocie jest pomysłem bardzo niebanalnym i ciekawym. Aby jednak przyjęcie przebiegło w dobrej atmosferze, należy odpowiednio je zorganizować. Wszelkie niedociągnięcia sprawią, że zarówno organizatorzy jak i goście mogą być niezadowoleni z przyjęcia w namiocie. 

Przede wszystkim odpowiednio wyposaż namiot

Wypożyczalnia krzeseł to konieczność dla każdego, kto liczy się z obecnością dużej ilości gości na przyjęciu komunijnym. Trzeba bowiem przyznać, że nie zawsze wystarczają krzesła, które mamy w domu lub mieszkaniu. Ponadto, czasami krzesła różnią się między sobą wyglądem, co mogłoby prezentować się mało estetycznie. Wypożyczalnia stołów i krzeseł zaoferuje nam jednakowo wyglądające meble. Zanim zdecydujemy się na wynajem konkretnych krzeseł, usiądźmy na nich i sprawdźmy czy są wygodne. Na komuniach się z reguły nie tańczy, dlatego biesiadnicy większość czasu spędzą za stołami. Musza być więc one nie tylko suto zastawione, ale również wygodne. Kolejna istotna kwestia dotyczy klimatyzacji bądź ogrzewania. Jako, że komunie odbywają się przeważnie w maju, pogoda może być nie do przewidzenia. Zdarzało się bowiem że w maju padał śnieg, ale często było i tak, że na dzień komunii przypadał upał. Należy więc liczyć się z koniecznością wynajęcia urządzenia klimatyzującego lub ogrzewania. Jeżeli będzie zimno, z pomocą przyjdzie nam wynajem nagrzewnic. Możemy zdecydować się na wynajem nagrzewnic elektrycznych, ale sporo osób decyduje się na wynajem nagrzewnic olejowych. Należy więc rozważyć to, która opcja będzie dla nas najlepsza. Nie ma jednego, uniwersalnego rozwiązania, które odpowiadałoby wszystkim biesiadnikom oraz organizatorom. Czasami trafioną opcją może być wynajem nagrzewnic gazowych. Trzeba także zastanowić się nad tym, gdzie będzie znajdowała się toaleta. Można umieścić ją na zewnątrz namiotu lub znaleźć dla niej miejsce gdzieś w jego wnętrzu. 

Co jeszcze trzeba mieć na uwadze?

Niesamowicie istotną kwestią, o której nie sposób nie wspomnieć jest także rozmiar samego namiotu. Im większa liczba gości, tym rzecz jasna większy namiot. Nie należy jednak decydować się ani na wynajęcie zbyt dużego ani zbyt małego namiotu. Kluczem do sukcesu jest optymalny rozmiar, dostosowany do liczby gości. Dobrze byłoby więc, gdyby goście komunijni potwierdzili swoje przybycie jeszcze kilka tygodni przed rozpoczęciem przyjęcia. Wówczas będziemy mieli czas na reorganizację. Wypożyczalnia stołów i krzeseł, a także krzeseł może zaoferować nam także pewną ciekawą usługę. Jest nią wypożyczalnia stołów cateringowych. To rozwiązanie może okazać się niezmiernie trafione, jeśli decydujemy się na catering. Trzeba jednak odpowiedzieć sobie na pytanie o to, czy opcja cateringu w ogóle nas interesuje. Jeśli wolimy sami zająć się gotowaniem, rozwiązanie to nie będzie zbyt trafione. Ponadto, należałoby pomyśleć również o obsłudze przyjęcia komunijnego. Jeżeli zapraszamy dużo gości, być może warto byłoby zdecydować się na skorzystanie z obsługi kelnerskiej. Z reguły jednak nie jest konieczne wynajęcie więcej niż jednego, dwóch kelnerów. Oczywiście zawsze trzeba zadbać o dekoracje. Namiot warto ozdobić zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz.