Doradcy kredytowi ze Szczecina

Prowadzenie firmy związane jest z koniecznością pozyskiwania nowych źródeł finansowania. Najpopularniejszym z nich jest kredyt, który może posłużyć do pokrycia potrzeb bieżących, a także wydatków inwestycyjnych. Choć firmy chętnie po niego sięgają, czasami potrzebują profesjonalnej pomocy w doborze odpowiedniej oferty. Doradcy kredytowi ze Szczecina świadczą kompleksowe usługi, dzięki którym zaciągnięcie każdego typu kredytu firmowego będzie o wiele prostsze. Kiedy warto skorzystać z ich usług?

Doradztwo kredytowe dla nowo powstałych firm

Banki niechętnie udzielają kredytów nowo powstałym firmom. Powodem jest fakt, iż analitykom trudno jest ocenić sytuację finansową przedsiębiorstwa, bowiem nie wypracowało ono dotąd żadnych zysków. Co więcej, pierwsze kilka miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej na ogół związane jest z ponoszeniem strat, co potęguje problem. Oczywiście, nawet początkujący przedsiębiorcy mogą otrzymać kredyt, jednak muszą dobrać dla siebie odpowiednią ofertę. Z pomocą przychodzą im doradcy kredytowi w Szczecinie, którzy doskonale znają rynek kredytowy, także w kontekście nowo powstałych firm. Są oni w stanie oszacować, jaką kwotę kredytu uzyska przedsiębiorca oraz jak będą kształtować się koszty z nim związane. Miejmy na uwadze, że kredyt może opiewać nie tylko na wysokie sumy – karta kredytowa również spełnia warunki kredytu, a o wiele prościej uzyskać ją nawet początkującym przedsiębiorcom.

Kredyty dla małych i dużych firm

Doradcy kredytowi ze SzczecinaMałe, rodzinne firmy często finansują się kapitałem własnym, z czasem też wypracowanymi zyskami. Niemniej jednak nie zawsze środki te wystarczają na pokrycie bieżących potrzeb, nie mówiąc już o inwestycjach. Małe, lecz dobrze prosperujące firmy, mają zwykle dużą szansę na uzyskanie kredytu na dobrych warunkach. Doradca kredytowy w Szczecinie dobiera konkretny jego rodzaj, a następnie przedstawiają klientowi szczegółową ofertę. Z pomocy doradców kredytowych w Szczecinie chętnie korzystają również większe przedsiębiorstwa. One zwykle zainteresowane są zaciągnięciem kredytu pod inwestycję. Muszą więc przedstawić nie tylko bieżące sprawozdania finansowe, ale również projekt inwestycyjny. Choć jego sporządzeniem zajmują się rzeczoznawcy, to ostatecznej oceny dokonują analitycy bankowi. Ocenę tą poprzedzić powinna konsultacja z doradcą kredytowym w Szczecinie, który sprawdzi projekt pod kątem zarówno finansowym, jak i formalnym. Jest to niezwykle istotne, by procedura oceny zdolności kredytowej firmy przebiegła w krótkim czasie. Daje to możliwość pozyskania finansowania w ciągu kilku tygodni.

Doradca kredytowy, a nie księgowy czy analityk

Małe firmy zwykle nie tworzą w swoich strukturach działów finansowych. Przy rozliczeniach podatkowych korzystają z pomocy biur rachunkowych, w których pracują wykwalifikowani księgowi. Pamiętajmy jednak, że choć księgowy ma dużą wiedzę z zakresu finansów, nie jest doradcą kredytowym. To samo można powiedzieć o analitykach, kontrolerach czy dyrektorach finansowych. Ci zwykle pracują w większych, dobrze prosperujących firmach. Pomagają utrzymać sytuację finansową w ryzach, jednak nie znają się na rynku kredytowym. Ten bowiem jest bardzo specyficzny. Aby stać się ekspertem w tej dziedzinie, trzeba poświęcić się mu niemal w stu procentach. Dlatego też doradcy kredytowi nie zajmują się na przykład księgowością czy analityką finansową. I na odwrót – jeśli chcemy uzyskać profesjonalną pomoc w kontekście kredytu, lepiej udać się do doradcy kredytowego w Szczecinie, niż do księgowej czy nawet do dyrektora finansowego. Dobrze prosperujące korporacje, choć zatrudniają prawdziwych ekspertów finansowych, chcąc zaciągnąć kredyt, udają się do wyspecjalizowanego doradcy. Dzięki temu mogą uzyskać lepsze warunki kredytowania.

Kredyt, a jednoosobowa działalność gospodarcza

Do doradcy kredytowego w Szczecinie powinny udać się także osoby, które chcą zaciągnąć kredyt, prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą. Przez bank traktowane są one jak osoba fizyczna, bowiem majątek firmy jest nierozerwalnie związany z majątkiem osobistym przedsiębiorcy. Z drugiej strony procedura kredytowania wygląda zupełnie inaczej, niż w przypadku osób fizycznych, utrzymujących się z pracy na etapie. Doradca kredytowi w Szczecinie podpowie, jakie dokumenty należy przygotować wraz z wnioskiem kredytowym. Oceni też zdolność kredytową klienta, którą oblicza się zupełnie inaczej, niż w przypadku etatowców. Nie ma tutaj znaczenia, czy pieniądze chcemy pozyskać na cele własne (na przykład kredyt hipoteczny), czy też związane z firmą (zakup nowego samochodu firmowego). Doradca kredytowy pomaga zarówno przedsiębiorcom, którzy dopiero rozpoczynają prowadzenie działalności gospodarczej, jak i tym, którzy działają na rynku już od dłuższego czasu. Konsultacja z nim jest bardzo pomocna zwłaszcza w sytuacji, gdy chcemy zaciągnąć kredyt wspólnie z małżonkiem, który nie prowadzi firmy. Wtedy bowiem oszacowanie łącznej zdolności kredytowej może być bardzo problematyczne. Na te i inne pytania odpowiedzieć może jedynie specjalista.