Hala namiotowa – nowoczesna konstrukcja

Hale namiotowe cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i firmowych. Wszechstronne zastosowanie tego typu konstrukcji sprawia, że z powodzeniem stosowane są one w wielu dziedzinach przemysłowych. Hale namiotowe idealnie sprawdzają się jako dodatkowa przestrzeń do magazynowania materiałów i towarów różnego pochodzenia. Technologia produkcji hal namiotowych to zaawansowany proces, który umożliwia uzyskanie trwałej konstrukcji odpornej zarówno na czynniki atmosferyczne, jak i uszkodzenia mechaniczne. Największą ich zaletą jest modułowość oraz mobilność. To właśnie możliwość przenoszenia konstrukcji w inne miejsce sprawia, że po tego typu rozwiązanie sięga coraz więcej przedsiębiorców oraz klientów, którzy poszukują nowoczesnego mobilnego magazynu.

Zastosowanie hali namiotowej

W branży przemysłowej powstaje coraz więcej firm oferujących funkcjonalne hale namiotowe https://www.nowhal.pl/hale-magazynowe-namiotowe/. Ich wszechstronne zastosowanie sprawia, że klienci mogą wykorzystać tego typu konstrukcje do różnego typu przeznaczenia. Do najpopularniejszej formy zastosowania hali namiotowej należy przeznaczenie magazynowe. To właśnie dodatkowa przestrzeń do przechowywania produktów i materiałów najbardziej interesuje kontrahentów biznesowych. Z powodzeniem hale namiotowe wykorzystywane są, jako przestrzeń sportowa, tj. hale tenisowe, hale wielofunkcyjne, hale łyżwiarskie czy hale wielofunkcyjne. Ponadto takie konstrukcje wykorzystuje się jako hale targowe do organizacji wystaw branżowych lub targów. Inną formą ich zastosowania jest przeznaczenie przestrzeni namiotowej do organizacji wesel, imprez plenerowych, rodzinnych lub kulturalnych. W ofercie sprzedawców dostępne są również namioty piętrowe, które świetnie sprawdzają się jako duża powierzchnia użytkowa na ograniczonej powierzchni. Innym nowatorskim rozwiązaniem dla wymagających klientów są namioty sferyczne tzw. kuliste, charakteryzujące się funkcjonalnością oraz nowoczesnym designem.

Jak skonstruowana jest hala namiotowa

Hale namiotowe to niezwykle trwałe konstrukcje dostosowane do użytkowania sezonowego i całorocznego. Hale dzielą się ze względu na rodzaj, wśród których wyróżniamy hale m.in. przemysłowe, magazynowe, imprezowe, sportowe oraz inne. Klient ma do wyboru hale różniące się między innymi ze względu na długość, szerokość czy wysokość. Producenci umożliwiają samodzielne skonfigurowanie hali, według indywidualnych potrzeb klienta. Dach hali może być dwuspadowy lub wielospadowy, natomiast poszycie ścian wykonuje się z blachy, płyty, fasady lub plandeki. Klient może określić ilość drzwi wejściowych oraz rodzaj drzwi głównych. W ofercie dostępne są bramy jednoskrzydłowe, otwierane do góry oraz dwuskrzydłowe. Dodatkowym atutem konstrukcyjnym hal namiotowych jest możliwość wyposażenia ich w dodatkowe elementy t.j. instalacja elektryczna, klimatyzacja lub ogrzewanie. Ponadto producenci stosują zadaszenie m.in. nieizolowane termicznie, z ochroną przed kondensacją wody oraz z lekką lub kompleksową izolacją termiczną.

Zakup czy dzierżawa?

Zarówno klient indywidualny, jak i biznesowy może wynająć hale namiotowe lub dokonać ich zakupu. Wielu kontrahentów decyduje się w pierwszej kolejności na dzierżawę w celu sprawdzenia jakości i skuteczności konstrukcji. Klienci mają do wyboru m.in. hale namiotowe cechujące się lekką konstrukcją do różnego typu zastosowań. Firmy oferujące hale namiotowe dbając o potrzeby klientów, w ekspresowym czasie dostarczają konstrukcje we wskazanym przez kontrahenta miejscu. Ze względu na łatwość montażu hala montowana jest w ciągu jednego dnia i w zależności od powierzchni montaż trwa od kilku do kilkunastu godzin. Według statystyk wielu klientów po krótkim najmie hali namiotowej decyduje się na zakup tego typu konstrukcji. Podzespoły, z których hala jest montowana to trwałe elementy zapewniające długotrwałą i bezawaryjną eksploatację. Największą zaletą hal namiotowych jest łatwość ich modyfikowania oraz przemieszczania, co umożliwia stałe dostosowanie powierzchni do potrzeb klienta.

Hala całoroczna czy sezonowa?

Podstawowym przeznaczeniem hal namiotowych jest udostępnienie powierzchni do wszelkiego typu zastosowania. Rodzaj zastosowania konstrukcji zależy od użytkownika. Istotne jest, aby hale namiotowe były użytkowane zgodnie z zaleceniami producenta zarówno w zakresie zastosowania, jak i okres eksploatacji. Hale namiotowe całoroczne dostosowane są do używania w każdych warunkach atmosferycznych, zarówno podczas upałów, jak i przy ujemnych temperaturach. Ponadto są one odporne na zapylenie, korozję oraz uszkodzenia mechaniczne. Poszycie ścian, zadaszenie oraz elementy konstrukcyjne hali całorocznej zapewniają stabilność, oraz bezawaryjną eksploatację przez cały rok.  Hale namiotowe sezonowe stosowane są w wyznaczonych terminach i ich konstrukcja różni się w zależności od pory roku. Wyróżniamy tutaj poszycie ścian z lekkiego materiału tj. plandeka, która stosowany jest w okresie letnim oraz poszycie wykonane z blachy trapezowej stosowane w okresie zimowym.