Czy warto wziąć samochód z wypożyczalni?

Posiadanie własne samochodu wiąże się z masą korzyści, jednak oprócz wygody i niezależności wiąże się z tym wysoka cena zakupu, koszt napraw i ubezpieczenia, które jest obowiązkowe. Czy istnieje zatem sposób, aby użytkować samochód w momencie, gdy nie stać nas na własny, ale planujemy korzystać z niego jedynie okazyjnie? Okazuje się, że jak najbardziej i jest nim coraz popularniejsza w Polsce usługa, a mianowicie wypożyczalnia samochodów.

Jakie są zalety wypożyczalni samochodowej?

Korzystanie z usług, jakie świadczy wypożyczalnia samochodowa zamiast zakupu własnego pojazdu wiąże się z wieloma profitami, a są nimi:

  • zawsze sprawne auto – skorzystanie z szerokiej oferty wypożyczalni daje nam gwarancję, że auto, które wybierzemy jest w pełni sprawne technicznie, co stanowi niepodważalny komfort zwłaszcza w kontekście dłuższej podróży. Decyzja o kupnie samochodu wiąże się z koniecznością zadbania o przeglądy techniczne i naprawy auta na własną rękę, a w momencie gdy wyboru opcji wypożyczenia auta ten problem nie istnieje.
  • samochód, który Ci odpowiada – coraz większy asortyment, jaki posiada dana wypożyczalnia samochodowa sprawia, że z pewnością znajdziesz wśród nich auto, które będziesz pewnie i wygodnie mógł prowadzić. Do wyboru, w zależności od potrzeb, istnieje możliwość wypożyczenia auta z dowolnego segmentu, a także pojazdu luksusowego. Większe wypożyczalnie oferują także samochody dostawcze, które przydatne mogą okazać się zwłaszcza w momencie, gdy staniemy przed problemem transportu zakupów o większych gabarytach, jak na przykład mebli, czy w razie przeprowadzki.
  • ceny, które Cię nie zrujnują – jeszcze kilka lat temu wypożyczenie auta było powiązane z horrendalnymi wręcz kosztami kaucji i stawki dziennej za wynajem. Na szczęście od tamtego czasu wiele się zmieniło i dzisiaj oferta wypożyczalni jest dostępna już nie tylko dla właścicieli firm i najbogatszych klientów, lecz także dla zwykłego konsumenta. Dzieje się tak za sprawą tego, że coraz więcej firm rezygnuje z pobierania kaucji początkowej, a ceny zaczynają się już od 100 złotych za dobę, co stanowi niemałą okazję. Często można także znaleźć różnego rodzaju promocje, dzięki którym istnieje możliwość na przykład wypożyczenia auta na okres wakacyjny bez limitu kilometrów.

Zobacz również:

 

Auto kiedy chcesz na prostych zasadach

Dobra wypożyczalnia samochodów to firma, która dba o to, aby zasady były możliwie jak najprostsze, a dostępność różnych modeli stała na dobrym poziomie. Obecnie praktycznie każda wypożyczalnia stawia na to, aby warunki współpracy były przejrzyste, a wypożyczenie wiązało się jedynie z koniecznym minimum formalności, dzięki czemu nikt nie zmarnuje niczyjego czasu, a auto będzie mogło zostać udostępnione nawet w razie nagłej potrzeby szybko i sprawnie. Jednym ze sposobów wypożyczenia samochodu to udanie się do lokalnej wypożyczalni, chociaż rośnie także liczba sieci, które oferują dostarczenie auta pod wskazany przez klienta adres.

Całodobowa dostępność i pomoc

Niezwykle istotną sprawą, której często nie zauważają klienci i właściciele samochodów osobowych jest kwestia pomocy w czasie problemu z samochodem. W takim przypadku osoby posiadające własny samochód zdane są najczęściej do kombinowania na własną rękę lub płacenia horrendalnych pieniędzy firmom się w tym specjalizującym. W przypadku skorzystania z usług, jakie świadczy wypożyczalnia samochodów na pomoc można liczyć w każdym przypadku, natychmiast. W razie awarii samochodu, który został wypożyczony – klientowi podstawiony zostanie inny pojazd. Warto podkreślić, że oferta wypożyczalni jest coraz lepiej dostępna dzięki temu, że możemy skorzystać nie tylko z firm oferujących wynajem samochodów lokalnie, lecz istnieją systemy internetowe, gdzie już po kilku kliknięciach zamówisz samochód z dostarczeniem do domu. Inną ważną cechą wynajmu jest to, że powyżej kilku dni, zazwyczaj wystarczą już tylko trzy, możemy liczyć na ekstra rabaty, dzięki którym więcej pieniędzy zostanie nam na paliwo i inne wydatki. Zróżnicowana oferta pojazdów to niebywały atut, a warto podkreślić, że na polskim rynku dzięki temu, iż konkurencja nieustannie rośnie, wzrasta również ilość modeli, które można wypożyczyć “od ręki”. Taki stan rzeczy sprawia, że każdy z nas może pomyśleć o wynajmie zarówno w przypadku jednorazowej potrzeby skorzystania z samochodu, jak i długotrwałego wynajmu. Wypożyczalnia samochodów to zdecydowanie dynamicznie rozwijająca się usługa, której stan obecny jest bardzo korzystny dla niezwykle wymagających, polskich konsumentów.

Podsumowanie

Korzystanie z wypożyczalni samochodowych jest zdecydowanie dobrym pomysłem i bardziej dostępnym niż by się mogło wydawać. Sam proces wypożyczenia jest zdecydowanie szybki, jasny i bezproblemowy, a cena naprawdę okazyjna dzięki temu, że coraz więcej firm rezygnuje z pobierania kaucji. Korzyści, które płyną z tego rodzaju usługi jest całe mnóstwo dlatego warto spróbować i sprawdzić, czy także dla nas wypożyczalnia samochodów okaże się być strzałem w dziesiątkę, którego potrzebowaliśmy, czy też może jedynie ciekawą opcją w razie na przykład awarii naszego pojazdu.