Ortopedia

W przypadku urazów stawów i kości należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza ortopedy – ortopedia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką i leczeniem schorzeń narządu ruchu, a także usuwaniem skutków urazów narządu ruchu i narządów podporowych. Urazy i choroby to główne źródła bólu i dyskomfortu, które skłaniają ludzi do szukania pomocy u lekarza ortopedy w Szczecinie.

Głównym zadaniem tego specjalisty jest szybka diagnostyka, leczenie, obserwacja i profilaktyka chorób narządu ruchu, kości, stawów, ścięgien, więzadeł, mięśni i nerwów. Im szybciej pacjent zgłosi się do swojego ortopedy, tym szybciej będzie mógł wrócić do zdrowia. Chirurdzy ortopedzi w Szczecinie leczą wszystko, od skręceń i złamań po poważne urazy. W przypadku różnych guzów, siniaków lub innych obrażeń ciała wymagana jest szybka konsultacja. Leczenie jest wymagane, jeśli występuje:

  • zwichnięcie,
  • siniaki, zadrapania i rany,
  • złamania,
  • procedury zakładania i usuwania gipsu,
  • bóle stawów i kręgosłupa (w tym osteochondroza),
  • ograniczona ruchomość stawów,
  • opsteoporoza, zapalenie stawów i choroby stawów,
  • uszkodzenie mięśni,
  • deformacja kończyn,
  • defekt kości długiej,
  • skolioza, płaskostopie.

Często kontuzjowany?

Uraz jest nieuniknionym towarzyszem na drodze życia każdego człowieka. Chociaż organizm jest wystarczająco silny, aby wytrzymać duże obciążenia, wciąż zdarzają się przypadki, w których energia zewnętrznego uderzenia jest zbyt duża i może spowodować złamania, zerwanie więzadeł i mięśni. Dlatego ortopeda w Szczecinie przywiązuje dużą wagę do każdego urazu, bardzo dokładnie go bada i diagnozuje.

Dlaczego zdarzają się kontuzje? Pojazdy w wypadkach drogowych często powodują złamania i uszkodzenia stawów. Nawet z pozoru niewinny upadek z roweru może skutkować kontuzją wymagającą szybkiej interwencji ortopedy. Sytuacja urazowa entuzjastów sportów ekstremalnych stale się pogarsza, a wskaźnik urazów rośnie z roku na rok. Chirurg ortopeda w Szczecinie leczy różne urazy na wszystkich etapach opieki. Może to być opieka w nagłych wypadkach w gabinecie, w tym unieruchomienie uszkodzonej kończyny. Chirurg ortopeda leczy proste złamania w ambulatorium kliniki ortopedycznej.

Ortopedia
Ortopedia

Nieodzownym elementem opieki urazowej jest wizyta w gabinecie ortopedycznym w Szczecinie. To właśnie ten specjalista sprowadza do siebie pacjentów o różnej etiologii i ich następstwach, a także pacjentów ze schorzeniami ortopedycznymi. W przypadku urazu należy skontaktować się ze specjalistyczną poradnią ortopedyczną, jeśli pacjent jest w stanie samodzielnie się poruszać i nie zagraża życiu. Zapewnia pomoc ortopedyczną w obszarach anatomicznych – stopa i staw skokowy, bark i łokieć, ręka, górna część ciała, dolna część ciała.

Podczas pierwszej wizyty uraz jest wyjaśniany, a ortopeda przeprowadza wstępne badanie i stawia diagnozę. W zależności od ciężkości urazu lekarz decyduje o strategii dalszego leczenia wykrytej patologii. W przypadku drobnych, nieskomplikowanych urazów wystarczy leczenie ambulatoryjne: zdjęcia rentgenowskie, ortezy lub gipsy. Udziel pacjentowi pierwszej pomocy, wydaj zalecenia dotyczące leczenia i umów się na kolejną wizytę u ortopedy w Szczecinie w celu kontroli przebiegu leczenia.

Osoby ze złamaniami, skręceniami, stłuczeniami i skręceniami mogą liczyć na pomoc chirurga ortopedy. Co więcej, ortopedzi przyjmują pacjentów ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów, deformacjami szkieletu, przewlekłą niestabilnością i infekcjami układu mięśniowo-szkieletowego. Chirurdzy ortopedzi w Ortho Expert https://ortho-expert.pl/lekarze/ wykonują dostawowe iniekcje leków glukokortykoidowych oraz leków zawierających kwas hialuronowy.

Jakie rodzaje urazów zgłaszają pacjenci ortopedyczni?

Są to różne rany, które nie mają powikłań w postaci uszkodzenia wiązek nerwowo-naczyniowych i są wykonywane bez procesów zapalnych. W takim przypadku pacjent otrzymuje oczyszczenie skażonej tkanki oraz szczepienie przeciw tężcowi. Następnie udał się na zmianę opatrunku, a leczenie zakończyło się zagojeniem rany i zdjęciem szwów.
Urazy więzadeł torebkowych, nie naruszając ich stabilności i podparcia, a także krwotoki w jamie stawowej można leczyć ambulatoryjnie. Chirurg ortopeda podczas pierwszej wizyty zlecił wykonanie prześwietlenia uszkodzonego stawu, wykonanie kilku badań czynnościowych, aby wykluczyć podobne patologie, które w przypadku leczenia zachowawczego miałyby złe rokowanie. Leczenie takich urazów obejmuje unieruchomienie stawu gipsem lub bandażem unieruchamiającym, a także znieczulenie i terapię przeciwzapalną. Zwichnięcia stawów, które nie wymagają znieczulenia ogólnego, ale można je wykonać w znieczuleniu miejscowym. Najczęstszym jest zwichnięcie barku.

Ortho Expert ortopeda
ul, Jagiellońska 87b
70-437 Szczecin
https://ortho-expert
www.ortho-expert.pl