Jakie są dobre bramy garażowe dopasowane do Twoich potrzeb?

Jeśli właśnie kupiłeś dom i zastanawiasz się nad tym jaką bramę wybrać do swojego garażu, lub chcesz wymienić starą bramę na nową, to doskonale zdajesz sobie sprawę z tego jaki to trudny i ważny wybór. Odpowiednie bramy garażowe Szczecin dają nam gwarancję, że przechowywane w garażu rzeczy będą bezpieczne. Idealna brama to też taka, która dopasowana jest do Twoich potrzeb, oraz do potrzeb twoich bliskich. Na pewno wygodnym rozwiązaniem dla każdego będzie brama z napędem. Dlaczego? Przede wszystkim nie musisz wychodzić z samochodu aby ją otworzyć, tę zaletę z pewnością docenisz w deszczowe, bardzo zimne, albo upalne dni. Wybór takiej bramy to także bezpieczeństwo, szczególnie dla twoich dzieci i zwierząt. Na koniec najważniejsze – sposób otwierania dostosowany jest do twojego trybu życia, możesz to zrobić za pomocą smartfona, pilota, czy wideofonu.

 Bramy z napędem – ułatwienie jakiego potrzebujesz w swoim domu

Brama garażowa

Każdy chce, aby absolutnie każdy element w jego domu działał tak, żeby spełniać jego oczekiwania, a także, żeby dopasowywał się do potrzeb mieszkańców. Jednym z nich jest brama garażowa. Jeżeli używasz samochodu codziennie, albo po prostu bardzo często, to potrzebujesz odpowiedniej bramy http://www.nowakbramy.pl/gallery/bramy/, która ułatwi ci życie każdego dnia. Idealnym wyborem będzie brama z napędem. Nie będziesz musiał wychodzić z samochodu aby ją otworzyć, tym samym zaoszczędzisz mnóstwo czasu, który musiałbyś poświęcić na wyjście z pojazdu, otwarcie, powrót i zamknięcie. Bramę otworzysz i zamkniesz jednym kliknięciem pilota i prosto z samochodu będziesz mógł wejść do domu – nie zmokniesz, nie zmarzniesz, nie spocisz się. Oprócz tego będziesz mógł aktywować alarm i wyłączyć światła, a wszystko za pomocą jednego pilota. Jednak jeżeli nie odpowiada Ci opcja pilota, to spokojnie, masz wiele możliwości i możesz wybrać układ regulacji, który odpowiada Ci najbardziej. Wiele firm oferuje sterowanie za pomocą smartfona, wideofonu, klawiatury lub geolokalizacji. Zdarza Ci się zapomnieć, czy zamknąłeś bramę i potem siedzisz cały dzień zestresowany? Spokojnie, pomocnicze aplikacje pozwolą Ci to sprawdzić z każdego miejsca i o każdej porze, a Ty będziesz mógł cieszyć się dniem. To twój dom dostosowuje się się do Ciebie, a nie ty do niego! Ważne jest dla Ciebie także bezpieczeństwo? Brama z napędem zatrzyma się automatycznie, gdy wykryje przeszkodę, na przykład: zabawki twoich dzieci, twojego pupila, który postanowił zdrzemnąć się akurat tam, czy inne pozostawione przedmioty. Dzięki temu masz zagwarantowane maksymalne bezpieczeństwo. A co jeśli akurat nie będzie prądu? Na to też jest sposób – napędy do bram garażowych posiada akumulator awaryjny, a także mechanizm ręcznego otwierania, Twoja brama będzie w pełni sprawna w każdych warunkach, nawet tych najgorszych.

Bramy garażowe segmentowe

Czym charakteryzują się bramy segmentowe i dlaczego warto je wybrać? Trzeba zacząć od podstaw, czyli mechanizmu działania – bramy segmentowe otwiera się pionowo, co pozwala zaoszczędzić maksimum miejsca w garażu, jak i przed nim, a to zawsze więcej miejsca na twój samochód i mniejsze prawdopodobieństwo otarcia się o coś. Segmentowe bramy garażowe http://nowakbramy.pl/oferta/drzwi-zewnetrzne-aluminiowe/ dopasują się do każdego domu, firmy oferują najróżniejsze kolory i materiały, na przykład lite drewno lub stal. Ogromną zaletą takiej bramy jest także wysoka izolacyjność cieplna jaką zapewnia, co wiąże się z oszczędzaniem energii, a w efekcie końcowym także pieniędzy. Ciekawym dodatkiem w bramach z napędem jest zamontowane światło, które włącza się wraz z otwieraniem bramy. Jest to praktyczne rozwiązanie, szczególnie dla osób, które wracają późno z pracy, gdy już jest ciemno. Dzięki takiemu małemu dodatkowi, znacznie zwiększa się komfort i bezpieczeństwo wjazdu do garażu.

Bramy garażowe, jakie wymiary są dostępne na rynku?

Garaż dopasowany jest zawsze do naszych potrzeb, jego wielkość zależy od ilości pojazdów jakie mają w nim stać, czy innych przedmiotów, które chcemy tam przetrzymywać, na przykład rowerów, kosiarki, czy narzędzi. Od tego też zależy wielkość bramy garażowej. Jeżeli masz standardowe potrzeby, to na pewno znajdziesz bramę o odpowiednich wymiarach u większych producentów. Ale jeżeli wiesz, że Twój garaż będzie miał niestandardowe wymiary, na przykład będzie wyjątkowo duży, mały, lub wysoki, najlepiej szukać wśród mniejszych firm i specjalistów.

Zobacz również:

 

Jakie kable najlepiej wybrać do bramy wjazdowe Szczecin?

Wybierając bramy trzeba pamiętać, aby upewnić się, że firma, która ma ją wykonać i zamontować, spełnia podstawowe standardy. Bezpieczeństwo przede wszystkim! Dlatego kable do bramy powinno umieścić się w specjalnej skrzynce, która nie będzie dostępna dla dzieci. Najlepsze kable to kable ziemne zwane także żelowanymi, znajdują się one w peszlach ochronnych. Przed podjęciem decyzji koniecznie zapoznaj się z opiniami firmy na którą się decydujesz, wtedy będziesz miał większą pewność, że wszystko zostanie prawidłowo zamontowane i będzie służyło przez długie lata.