Jakie meble do sklepu
Jakie meble do sklepu. Meble to podstawa wyposażenia sklepu, biorąc pod uwagę, że zaplanowana jest cała przestrzeń robocza. W zależności od tego, w czym sklep się specjalizuje, dobierane są meble pasujące do rodzaju, stylu i ceny. Jednocześnie istnieje standardowy zestaw, który jest niezbędny do efektywnej organizacji supermarketu czy butiku. Co oznacza wyrażenie meble sklepowe? Ogromny wybór specjalistycznych mebli do ubrań, butów, produktów dla dzieci, artykułów spożywczych, kosmetyków i perfum, pościeli, herbaty, kawy, telefonów komórkowych, AGD, bielizny, rajstop, skarpet, koszul i tak dalej.
Jakie meble do sklepu wybrać?
Czy można wybrać uniwersalne meble do sklepu? Oprócz mebli, które są wąsko wyspecjalizowane dla konkretnego produktu lub linii produktowej, istnieją uniwersalne meble sklepowe odpowiednie dla dużych grup produktów. Zasadniczo są one wykonane w oparciu o uniwersalne systemy handlowe, które można łatwo przekształcić i dopasować do towarów i wielkości lokalu, a także łatwo dopasować do każdego projektu. Z reguły producenci wyposażenia do handlu wąsko skoncentrowani na produkcji i projektowaniu mebli posiadają własne działy projektowe, gdzie inżynierowie i projektanci od lat ulepszają i uzupełniają swoje systemy. Jednak najczęściej kupowane są meble ukierunkowane: do sklepów spożywczych, sklepów odzieżowych, sklepów z butami itd.
Aranżacja pomieszczeń w sklepach
Niezwykle ważne jest trzymanie się swojego unikalnego stylu, aby stać się rozpoznawanym na rynku i przyciągnąć większą liczbę klientów. Witryny internetowe oferują różne rodzaje towarów. Nowoczesne meble sklepowe do salonów sprzedażowych powinny być wielofunkcyjne, pojemne i lekkie. Ponadto wymagane jest, aby były niezawodne i trwałe. Najważniejsze, aby takie meble skutecznie organizowały przestrzeń w sklepie, przyciągając klientów i były wygodne do ich obsługi. Najczęściej produkowane są z płyty wiórowej, MDF, szkła, stali nierdzewnej, rzadziej z litego drewna. Półki sklepowe mogą być różne pod względem wysokości i głębokości. Lady sklepowe to funkcjonalne i reprezentacyjne wyposażenie handlowe.
Przy wyborze mebli do sklepu odzieżowego zaleca się kierować następującymi ogólnymi kryteriami:
- Kategoria cenowa sklepu (sklepy z odzieżą młodzieżową z reguły należą do średniej i niższej kategorii, więc meble nie powinny być wyrafinowane, to odstrasza klientów, którzy od razu oczekują wysokich cen. Najbardziej akceptowalna opcja: proste stojaki chromowane lub niklowane oraz stojaki typu rury, półki sklepowe, regały.
- Asortyment produktów (zwykle sklepy z odzieżą mają mieszany asortyment towarów, począwszy od jeansów i T-shirtów, aż po stylowe bluzki, koszule najnowszej mody, bluzy, wiatrówki itp. Tutaj sprawdzą się wieszaki stojące.
- Planowana frekwencja i obroty sprzedaży (jeśli asortyment towarów jest duży, a ceny liberalne, to oczywiście ilość zwiedzających i wielkość sprzedaży będzie imponująca, co implikuje szybki proces kontroli, dlatego meble powinny być niezwykle funkcjonalne, bez zbędnej fanaberii).
- Powierzchnia sklepu, jej geometryczny kształt, forma obsługi (sklep o dużej powierzchni zakłada wiele rzeczy – zarówno towarów, jak i mebli. Jeśli powierzchnia jest ograniczona i nie ma w pełni poprawnego kształtu, potrzebne jest uwzględnienie rozmiaru i rozmieszczenia samego mebla.
- Funkcjonalność mebli (zauważa się, że młodzi ludzie, ze względu na ich wrodzoną wyrazistość, nie przywiązują dużej wagi do jakości i urody wyposażenia meblowego sklepu).
- Możliwość łączenia i jednolitość (meble w sklepach z odzieżą powinny być łatwe do przenoszenia, szybko demontowalne, dające się łączyć i modułowe, co implikuje ich łączenie z innymi typami i wzorami).
Jakie meble do sklepu spożywczego?
W tym przypadku sprawdzą się:
- Lady sklepowe.
- Regały piekarnicze.
- Regały na warzywa, kosze na owoce.
- Regały przyścienne niskie i wysokie
- Regały wolnostojące niskie i wysokie.
- Lady kasowe
- Gondole
- Witryny chłodnicze.
Wszystkie meble do sklepu spożywczego muszą spełniać wymogi sanitarne, być łatwe w czyszczeniu i dezynfekowaniu.
Podstawowym zadaniem jest lokowanie produktów i pokazywanie klientom ich zalet. Ale ważne jest również, aby wybrać meble do handlu:
- Optymalizacja wolnej przestrzeni – jeśli powierzchnia jest ograniczona, ważne jest efektywne wykorzystanie każdego metra.
- Kontrola nad sytuacją – przestrzeń powinna być w pełni obserwowana na kamerach, aby nic nie przesłaniało obrazu.
- Efektywność finansowa – kompetentne podejście do kosztów zakupu sprzętu i technologii pozwala nie przepłacać za aranżację lokalu.
Sprawne rozmieszczenie mebli i wyposażenia w sklepie sprawi, że będzie to przyjemne i wygodne dla klientów, a pracownicy będą mogli lepiej radzić sobie ze swoimi obowiązkami. Po zidentyfikowaniu rodzajów wyposażenia handlowego ustawiane są meble sklepowe w strefach sprzedaży. Uwzględnia się wygodę dostępu klienta do towaru, oblicza optymalną szerokość naw i wymiary mebli. To wszystkie główne elementy wyposażenia gotowej powierzchni handlowej, pozwalające na umieszczenie towaru i otwarcie drzwi sklepu.