Parki trampolin dla zabawy oraz dla odchudzania

Parki trampolin dla zabawy oraz dla odchudzania. Poruszając się po różnych miastach widzimy wiele parków trampolin. Cały czas powstają nowe obiekty. Miejsca te nie tylko przypadły do gustu dzieciom, ale także osobom dorosłym. Już od dawna są znane na świecie. Dowiedzmy się nieco więcej o tej wspaniałej “siatce”, która daje tylko radości wszystkim dookoła.

Troszkę historii

Pierwsza trampolina była wzorowana na cyrkowych siatkach, które zabezpieczała przed upadkiem akrobatów, zaprojektowana została ponad 80 lat temu. Pomagać miała astronautom nieco przyzwyczaić się do przebywania w trudnym stanie nieważkości. Zaś gimnastykom, narciarzom oraz pływakom miała pomagać przy wspomaganiu treningów. Jej autorzy nawet nie pomyśleli, że skakanie na trampolinie będzie cieszyło się tak ogromną popularnością oraz że będzie to dyscyplina sportowa. Po jakimś czasie wszelkie trampoliny domowe trafiły do schowków domowych czy też na strych. Ludziom znudziło się skakanie. Wynikało to jednak głównie z tego, że sprzęt nie był zbyt wysokiej jakości. Jednak moda na trampoliny już powróciła. Powstają liczne parki trampolin, trampoliny są montowane w klubach fitness czy też na placach zabaw.

Dlaczego warto skakać na trampolinach?

Miękka powierzchnia trampoliny gwarantuje nam bardzo dużą amortyzację. Takiej amortyzacji nie dają żadne buty. Dlatego właśnie skakanie na trampolinach jest polecane wszystkim osobom otyłym. Miękkie podłoże jest bezpieczne i nie ma negatywnego wpływu na układ stawowy i mięśniowy. Jest to w zasadzie wysiłek bardzo zbliżony do biegania, ale zdecydowanie angażuje jeszcze większą liczbę mięśni. Skoki na trampolinie poprawiają koordynację oraz gibkość. Podczas skakania pracują wszelkie mięśnie stabilizacyjne czy też głębokie. Odpowiadają one za postawę, ale na co dzień ich nie używamy. W związku z tym ich nie wzmacniamy zbytnio. Skoki na trampolinie jednak nam w tym pomogą. Skakanie na trampolinach także spala mnóstwo kalorii. Pracują przy tym mięśnie całego ciała. Godzina skakania intensywnego spala mniej więcej 800 kalorii.

A jak skakać?

Wiele osób obawia się pójść do parku trampolin, ponieważ nie wie jak skakać. Nie ma się czego obawiać. Na pewno nie powinniśmy robić zbyt wysokich skoków, przynajmniej na początku. Musimy wiedzieć, że najważniejsze jest słuchanie własnego ciała. Zaczynajmy od jedynie kilku minut skakania. Koniecznie należy sprawdzić swoje tempo. Nie możemy wpadać w zadyszkę. Nic na siłę. Obecnie bardzo modne są zajęcia na trampolinach. Na czym zajęcia te polegają? Zajęcia na trampolinach są przede wszystkim treningiem kardio, który polega na ćwiczeniach na trampolinie jednoosobowej, które są wykonane w rytm muzyki. Jest to świetne połączenie zabawy z treningiem. Mimo wszystko jest to naprawdę bardzo duży wysiłek. Spalanie kalorii jest większe dwa razy, aniżeli podczas biegu. Zawsze zajęcia zaczynają się od rozgrzewki. Składa się ona z choreografii trwającej 15 do 20 minut.. Następnie robi się elementy wzmacniające przy staniu czy też w leżeniu. Utrudnieniem znacznym są próby łapania równowagi, sprawiają one, że mięśnie o wiele intensywniej pracują. Ten cykl oczywiście w wersji zmodyfikowanej jest powtarzany po przerwie krótkiej. Uczestniczki treningu najbardziej uwielbiają choreografię, a więc kombinację wolnych i szybkich skoków, ćwiczeń znanych z dynamicznych biegów oraz także ćwiczeń związanych z aerobikiem. Takie ćwiczenia zmuszają mięśnie do bardzo szybkich skurczów. Są to dokładniej mięśnie głębokie.

Całą rodziną do parku trampolin

Wracając jednak do parku trampolin musimy mieć świadomość, że jest to idealne miejsce na spędzenie całego dnia ze swoimi najbliższymi, jednocześnie świetnie się bawiąc. O bezpieczeństwo nie trzeba się martwić, ponieważ wszelkie  trampoliny są certyfikowane i posiadają wszelkie konieczne atesty. Na rynku działa masa producentów trampolin oraz parków trampolin. Znajdziemy oczywiście producentów oferujących sprzęt lepszej jakości oraz także sprzęt o zdecydowanie lepszych parametrach. Co jak co, ale tak jest w każdej branży oraz we wszystkich produktach. Zanim wybierzemy się do danego parku trampolin warto w sieci sprawdzić opinie internautów o nim. Wiadomo, że opinie zawsze są różne. Jednak gdy większość recenzji jest negatywnych, to niestety nie daje nam to dobrego obrazu o danym miejscu. Raczej opinie w takim wypadku nas odstraszają od danego miejsca, aniżeli przyciągają. Jeśli widzimy o danym miejscu same pozytywne opinie, to jesteśmy pewni, że spędzenie w danym miejscu dnia będzie bardzo dobrym pomysłem. Co więcej dołączymy do grona zadowolonych osób. Oczywiście parków trampolin jest cała masa. Warto odwiedzić wszystkie miejsca i sprawdzić co mają ciekawego do zaoferowania. Bardzo modne stało się organizowanie dzieciom urodzin w parkach trampolin. Poza świetną i bezpieczną zabawą obiekty gwarantują opiekę animatora, gry i zabawy oraz poczęstunek dla wszystkich uczestników urodzinowego przyjęcia. Solenizant na pewno będzie pod wrażeniem, a jego goście będą równie zadowoleni.