Jak uszyć worek dla dziecka

Plecak jak pewnie większość osób się zgodzi jest podstawowym akcesorium dla dzieci. Nie powinno budzić to zaskoczenia, w końcu dziecko idąc do szkoły właśnie jako podstawowy element wyposażenia wykorzystują plecak. Obecnie wśród modnych propozycji znajduje się między innymi plecaczek worek to faktycznie wśród wielu kupujących popularny kierunek, na który ewentualnie warto będzie zwrócić uwagę. Co ciekawe worek to stosunkowo prosta konstrukcja, dlatego można również taki worek przygotować samodzielnie i to bardzo często faktycznie doskonała propozycja. Jak więc plecak worek będzie można przygotować samodzielnie? Okazuje się, że plecak typu worek wcale nie będzie trudny do zrobienia i przy odrobinie zaangażowania będzie można spokojnie samodzielnie go wykonać. Worek plecak wykonuje się z materiału, który musi zostać odpowiednio zszyty. Dlatego jeśli ktoś będzie chciał go sam wykonać musi przygotować odpowiedni materiał i posłużyć się również maszyną do szycia. Wtedy będzie można wykonać worko plecak. Niezależnie czy będzie to worek damski czy plecak worek dla chłopców można bez problemu samodzielnie zająć się jego wykonaniem.

Przygotowujemy plecak worek

Stworzenie plecaka worka to nie tylko oszczędność pieniędzy, które trzeba na taki produkt wydać, ale również będzie to świetna opcja, dzięki której będzie można również dodatkowo świetnie się bawić. Jest to również ciekawy pomysł na to, by taki plecak wykonać z dzieckiem wspólnie i to również będzie ciekawa propozycja, którą można wziąć pod uwagę. Jak więc powinniśmy się do tego zabrać, by stworzyć plecaki worki?
W pierwszym kroku należy oczywiście przygotować odpowiednie elementy, wyposażenie, które pozwoli na wykonanie takiego plecaka. Aby go wykonać potrzebne będzie około pół metra materiału, najlepiej wodoodpornego poliestru, ewentualnie grubszej pianki. Do tego oczywiście konieczne będą również nici, trzeba przygotować około 4 metry sznurka a także zadbać o maszyn, która pozwoli poszczególne elementy zszyć, tak by powstał worek na plecy. Jeśli chodzi o wybór materiału w grę wchodzić będzie również szukanie odpowiedniego wzornictwa, które powinno być dopasowane w zależności od tego czy będzie chodziło o worek plecak dla dzieci , worek plecak męski czy worek plecak damski. Mając skompletowane wszystkie elementy będzie można wziąć się do pracy i zacząć wykonywać taki plecak.

Plecak worek – realizacja

Gdy już wszystkie elementy będą przygotowane będzie można wziąć się za wykonywanie plecako worka. W pierwszym kroku będzie trzeba przygotować panel, który będzie stanowił główny element worka na plecy. Z góry przygotowanego panelu odcinamy 30 cm i będzie to przeznaczone na tunele i szlufki. Ten kawałek dzielimy na trzy elementy i rozcinamy w rozmiarach 3×10. Dodatkowo z jednego z tych pasków należy również wyciąć dwa kwadraty o wielkości 10×10 cm. Kolejny krok to wycięcie poszewki, która powinna być w tych samych wymiarach co panel. Z dwóch kwadratów wyciętych wcześniej wykonujemy szlufki. Składamy kwadraty na pół i jeden bok zszywamy na 1 cm. Prawa strona wywinięta i boki stębnujemy 1 mm. W kolejnym kroku panel składamy na pół prawą stroną do prawej. Wkładamy gotowe szlufki do wewnątrz plecaka na wysokości 8 cm. Następnie zszywamy boki worka na 1 cm z włożonymi szlufkami. Dno formujemy w taki sposób, by powstał z niego trójkąt z wysokością 3 cm i podstawą 6 cm. Następnie rysujemy linie podstawy i po niej przeszywamy. Następnie powinno się zszyć boki na 1cm, tak w jednym z nich zostawić otwór około 20cm, tak by potem dało się odwrócić plecak na prawą stronę. Tak samo powinno się również uformować dno tak samo jak wcześniej w panelu.  Dalej będzie można wykonać tunele, każdy krótszy bok zaprasowujemy na 1 cm, następnie jeszcze raz 1cm i przeszywamy dalej na 1mm od krawędzi. Tunele powinny zostać zaprasowane na pół. Potem wkładamy podszewkę do worka prawą stroną do prawej strony. Pomiędzy worek a podszewkę wpięte powinny być tunele. Wszystkie elementy dookoła zszywamy na 1 cm. W kolejnym kroku wywracamy worek na prawą stronę przez otwór w podszewce. Zaprasowane tunele stębnujemy na dole na 1 mm od krawędzi i na górze podobnie. Ostatni krok to włożenie w tunele oraz w szlufkę przygotowanego sznurka. Dokonujemy tego oczywiście z obu stron. I w ten sposób powstaje gotowy plecak.

Przygotowanie plecaka worka nie będzie więc stanowiło wielkiego problemu, każdy powinien sobie z tym spokojnie poradzić. Wykonanie nie jest trudne, dostępne są różne możliwości, które to ułatwiają, sam proces nie jest też zajmujący. Trzeba jednak mieć dostęp do maszyny i oczywiście trzeba również mieć pewne pojęcie o korzystaniu z takiej maszyny, by faktycznie dało się ją odpowiednio wykorzystać do przygotowania takiego worka. Jeśli chodzi o wzornictwo to tutaj tak naprawdę istnieje pełna dowolność, każdy może spokojnie szukać takich rozwiązań, które dla niego będą właściwe i spełnią jego oczekiwania. Warto oczywiście zadbać o taki materiał, który oczywiście będzie się również dobrze prezentował, ale będzie również wodoodporny.