Szkolenia nurkowe dla początkujących i zaawansowanych

Nurkowanie to sport, który można uprawiać zarówno na basenie, jak i na wodach otwartych, a są to zbiorniki wodne, morza, oceany, a także jeziora i rzeki. To nie jest takie proste, istnieją pewne zasady, których należy przestrzegać podczas nurkowania https://zanurkowani.pl/o-nas/. Tych zasad uczą specjalistyczne firmy zatrudniające profesjonalnych nurków posiadających dużą wiedzę, certyfikaty i umiejętność prowadzenia szkolenia nurkowego.

Gdzie odbywają się szkolenia nurkowe?

Centra szkoleniowe zajmujące się rozwojem nurkowania, przyciągają nowych ludzi do tego wspaniałego sportu. Głównym celem jest bezpieczeństwo nurków. Ich zadaniem jest opracowanie ćwiczeń dla nurków, które pozwolą im czerpać radość z nurkowania i rozwijać swoje umiejętności. Szkolenia nurkowe uczą samokontroli i umiejętności asysty dla innych nurków oraz specjalizacje, które uczą specjalistycznych nurkowań wymagających określonych umiejętności. Są firmy skupiające się na nurkowaniu rekreacyjnym, są też takie, które uczą techniki.

Nauka nurkowania od zera

Jeśli kogoś interesuje nurkowanie i wyobraża sobie, że podróżuje po głębinach morskich, to powinien skorzystać ze szkolenia nurkowego prowadzonego przez prawdziwych profesjonalistów. To piękny, ale trudny sport wymagający poznania określonych technik i zachowań pod wodą. Aby spełnić marzenie i zanurzyć się w żywiole wody, pozostaje to zrobienia tylko jeden krok – kurs pod okiem nurków. Zawsze trzeba pamiętać, że nurkowanie to ekstremalna, niebezpieczna czynność, która wymaga specjalnego stanu fizycznego i psychicznego. Jeśli mądrze podchodzi się do nurkowania, to do późnej starości można aktywnie uprawiać nurkowanie i czerpać z tego przyjemność.

Co składa się na szkolenie nurkowe?

  • Zajęcia basenowe stosownie do wieku, ponieważ już dzieci od 8 roku życia mogą uczestniczyć w szkoleniu nurkowym, dlatego treningi mogą odbywać się na basenach płytkich i dla dorosłych na głębokich, zbliżone do otwartych warunków wodnych.
  • Wyposażenie w wysokiej jakości sprzęt do wygodnego nurkowania pod wodą.
  • Wykwalifikowani doświadczeni instruktorzy nurkowania.

Najlepszym poligonem do treningu nurkowego jest basen, w którym jest:

  • Komfortowa temperatura wody
  • Dobre warunki widoczności
  • Przyjemne dno (bez mułu i piasku) 
  • Ograniczenia głębokości
  • Brak niebezpiecznych zwierząt i owadów
  • Możliwość wynurzenia w dowolnym momencie.

Szkolenia nurkowe w basenie nigdy nie są zbędne, dodają pewności siebie i poprawiają, jakość nurkowania na wodach otwartych, pozwalając doświadczyć pełnego zakresu uczuć i emocji podczas spotkania z podwodnym światem. Instruktorzy starają się, aby uczestnik szkolenia czerpał przyjemność z nurkowania, ponieważ oprócz bycia silniejszym, zdrowszym i bardziej pewnym siebie, trening powinien być przyjemnością.

Dlaczego tak ważne jest szkolenie nurkowe na basenie?

W rzeczywistości woda może zapewnić niesamowite doznania. I tylko dzięki ciągłemu świadomemu nurkowaniu w basenie można zrozumieć możliwości swojego organizmu. Nurkowie, którzy regularnie doskonalą swoje umiejętności, uzyskują niesamowite rezultaty. Ich nurkowania są zróżnicowane, pełne pozytywnych i niesamowitych odkryć. Nurkowanie pod okiem doświadczonego instruktora to nie tylko praktyka podstawowych umiejętności, to ciekawe nurkowanie, podczas którego można nauczyć się wielu niezwykłych, ciekawych rzeczy. Specjaliści od nurkowania z dużym doświadczeniem od razu rozumieją, co jest dla danej osoby łatwe, a nad czym warto pracować, oferując tylko to, czego naprawdę potrzebuje. Następnie wdrożenie umiejętności nurkowania staje się mistrzostwem, oferowane są bardziej złożone i interesujące opcje zadań. Nurkowanie w basenie daje niepowtarzalną okazję do doskonalenia swojej techniki lub nauczenia się nowych umiejętności wszystko zależy od tego, na jakim poziomie jest się w tej chwili. Czy od dawna chciało się opanować cechy nurkowania w suchym skafandrze? Albo dowiedzieć się, jak zachować się w krytycznych sytuacjach pod wodą? Poprawić pracę płetw. Podnosząc swoje umiejętności i spełniając standardy i przepisy dotyczące nurkowania, będzie można uzyskać certyfikat odpowiadający poziomowi danego kursanta. Osoby pragnące nurkować w jaskiniach muszą przejść szkolenie pływania podwodnego na wstrzymanym oddechu. Zmiany w strukturze energetycznej organizmu w wyniku nurkowania swobodnego pozwalają wznieść się na nowy poziom funkcjonowania.

Szkolenia nurkowe na otwartej wodzie

Aby ukończyć pierwszy etap szkolenia nurkowego i uzyskać certyfikat należy wykonać kilka nurkowań na wodach otwartych, oraz wykazać się posiadaniem nabytej wiedzy. Safari nurkowe to najlepsza opcja na uzyskanie certyfikatu nurkowego i nie bez powodu To właśnie ten rodzaj rekreacji zyskał największą popularność wśród nurków. Takie szkolenie nurkowe obejmuje rejs wygodnym jachtem z grupą podobnie myślących nurków https://zanurkowani.pl/blog/. W ciągu dnia pod okiem instruktorów można wykonać nawet 3 nurkowania, w tym nocne. Każdy uczestnik dostaje nieocenione przeżycie, nawiązując przyjaźnie i niesamowity relaks. Niewątpliwą zaletą szkolenia nurkowego w postaci safari jest to, że można nurkować z dala od miejsc turystycznych, a morskie zwierzęta nie boją się i można w pełni cieszyć się ich pięknem.