Pomoc drogowa – jakie PKD?

W dzisiejszych czasach założenie nowej działalności gospodarczej związanej z pomocą drogową wydaje się być dobrym sposobem na zarobek. Popyt na tego typu usługi jest bardzo duży, zapewne dlatego firmy te cieszą się coraz większą popularnością. Podczas zakładania własnej działalności możemy natknąć się na problem związany z koniecznością podania numery PKD. Pomoc drogowa- za co tak właściwie płacimy firmom? O czym nie możemy zapominać? Kiedy warto zdecydować się na usługi pomocy drogowej? Co może znajdować się na wyposażeniu auta? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Pomoc drogowa – za co tak właściwie płacimy firmom?

Wiele osób zastanawia się nad tym, za co tak właściwie płacimy firmom, które oferują pomoc drogową. Wbrew pozorom jest to jeden z ważniejszych czynników. Gdybyśmy wzięli pod uwagę końcową cenę, doszlibyśmy do wniosku, że składa się na nią kilka elementów, o których z pewnością warto wspomnieć. Przykładowo ogromne znaczenie ma miejsce awarii, diagnostyka czy też holowanie samochodu. Nie bez znaczenia jest kwestia masy auta, a także liczba pokonanych kilometrów. Nie trzeba być specjalistą, aby móc wywnioskować, że im pojazd więcej waży, a trasa jest dłuższa, tym cena końcowa będzie niestety wyższa. Najlepsze firmy zajmujące się pomocą drogową dysponują lawetami, które przystosowane są do pojazdów osobowych, ale również do innych typów pojazdów, które mogą mieć różnorodną masę. Dzięki temu, że liczba lawet jest stosunkowo wysoka, a oferta charakteryzuje się różnorodnością, to firma będzie w stanie pomóc właściwie każdemu klientowi, co z pewnością jest godne podkreślenia. Znacznie mniej korzystnie wygląda to, jeśli pomoc drogowa posiada tylko jedną lawetę- niekiedy pomoc usługobiorcy nie jest możliwa ze względu na brak możliwości technicznych.

O czym nie możemy zapominać?

Firmy zajmujące się świadczeniem usług pomocy drogowej posiadają szeroką ofertę. W praktyce oznacza to, że zobaczymy tam nie tylko usługi holowania uszkodzonego pojazdu, ale również nieco inne formy pomocy. Jednym z pomysłów jest wybór fachowców, którzy to oferują mobilną diagnostykę aut. Dzięki temu specjaliści są w stanie stwierdzić czy pojazd może zostać naprawiony na miejscu czy jednak obowiązkowe okaże się holowanie. Dość powszechne są również usługi, które bezpośrednio związane są z wymianą ogumienia. Niejednokrotnie dochodzi do sytuacji, w których podczas jazdy opona ulega przebiciu. Nie zawsze jesteśmy w stanie samemu dokonać zmian- warto mieć to na uwadze. Ciekawą pomocą jest także dowóz paliwa, pomoc w otwarciu pojazdu, awaryjne uruchomienie. Niektórzy specjaliści naprawią nawet zamek, jeśli dojdzie do złamania kluczyka. Warto wybrać firmę, która może pochwalić się ponadprzeciętnym doświadczeniem. Wówczas mamy pewność, że usługi będą świadczone na najwyższym poziomie.

Kiedy warto zdecydować się na usługi pomocy drogowej?

Istnieje szereg różnych sytuacji, przez które konieczne okaże się skorzystanie z usług pomocy drogowej. Przykładem może być chociażby rozładowany akumulator. Tego typu problem w sposób szczególny pojawia się zimą, ze względu na to, że auta pozostawione na mrozie potrzebują nieco więcej energii do tego, aby się uruchomić. Dodatkowo niskie temperatury powodują, że poziom naładowania zmniejsza się. Dodatkowo korzystanie z dodatkowych sprzętów, jak chociażby z nawigacji, może doprowadzić do tego, że akumulator zużyje się znacznie szybciej. Pamiętajmy o tym, aby wozić ze sobą przewody zasilające – być może inny kierowca będzie uprzejmy, w konsekwencji wzywanie pomocy drogowej nie będzie konieczne. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że pomoc drogowa zapewnia ratunek w przypadku incydentu, w którym silnik lub układ hamulcowy ulega awarii. Jeśli będziemy czekać na fachowców, warto otworzyć maskę, włączyć nawiew, a potem przywrócić temperaturę jednostki. W ten sposób unikniemy sytuacji, w której mogłoby dojść do niebezpiecznego pożaru.

Co może znajdować się na wyposażeniu auta?

Czekając na pomoc drogową nie powinniśmy bezradnie czekać. Warto w tym czasie zwrócić szczególną uwagę na to, co dokładnie dzieje się z pojazdem. Przecież nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy, aby móc opisać to co widzimy czy też słyszymy. Na podstawie naszych informacji specjaliści są w stanie podejrzewać czy też wykluczyć niektóre awarie. Na drodze powinniśmy umieścić trójkąt ostrzegawczy – musi znajdować się w odpowiedniej odległości, aby ostrzec innych kierowców. Nie zapominajmy o kamizelce odblaskowej, bowiem zwiększa ona nasze bezpieczeństwo. Nie przeprowadzajmy napraw na własną rękę, jeśli nie znamy się na motoryzacji.

Jakie PKD? Pomoc drogowa

Jeśli chodzi o podstawowy nr PKD dla takich działalności, to prezentuje się on w sposób następujący: 52.21.Z. Jest to działalność usługowa, która wspomaga transport lądowy, jednocześnie obejmuje świadczenie usług pomocy drogowej, czyli to, na czym zależy nam w sposób szczególny.